170 poze   20287 vizite

Expozitia Cupa CRISANA Oradea 2016

Asociatia Crisana a crescatorilor de pasari si animale mici a oranizat in perioasa 25-27 noiembrie 2016 expozitia locala "Cupa Crisana" 2016 .Au fost prezente in jur de 400 de exponate de la un numar de 38 de crescatori, au fost invitati crescatori din judetul Salaj cat si Asociatia crescatorilor de pasari si animale mici din Beius. S-au premiat cele mai frumoase exemplare din expozitie,dar am avut si 3 premii speciale, mai exact cel mai frumos iepure din expozitie, premiu care a fost adjudecat de presedintele nostru Malita Boby cu un mascul de urias gri german de 97 pct, pasarea expozitiei care a reusit sa il obtina Szilaghi Sandor cu un gascan Toulouse de 97 de pct si porumbelul expozitiei,premiu care s-a dus catre d-nul Erdei Gheorghe cu un porumbel caranculat de Oradea de 97 pct. Pentru prima data la noi in judet am reusit sa strangem un numar destul de mare de iepuri, peste 140 de iepuri din diferite rase, atat rase romanesti cat si rase straine. Pe viitor speram sa atragem cati mai multi expozanti in expozitiile noastre si nu in ultimul rand aceasta expozitie sa devina o traditie in judetul nostru pe care sa reusim sa o organizam an de an.
Si nu in ultimul rand tinem sa multumim tuturor celor care s-au implicat in realizarea expozitie si in buna desfasurare a ei. Tinand cont ca suntem in preajma Sarbatorilor de iarna Asociatia CRISANA prin membrii sai va ureaza Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, un an nou fericit , multa sanatate si anul care vine sa fie un an prosper pentru toti iubitori de necuvantate.

Nume:

ozstef 13 decembrie 2016
Sarbatori fericite si un an nou fericit tuturor membrilor Asociatiei Crisana si sanatate maxima .
Răspunde Raportează