170 poze   20276 vizite

Scopul Asociatiei

Scopul Asociatiei este de a indentifica,reprezenta si promova sistematic si unitar interesele profesionale,economice, tehnice si juridice ,precum si actiunile de cooperare ale membrilor sai.
OBIECTIVELE ASOCIATIE:
In vederea indepliniri scopului sau Asociatia isi propune realizarea urmatoarelor obictive:
-reunirea tuturor crescatorilor de pasari si animale mici intr-o singura asociatie puternica.
-continuarea acestei traditii a crescatorilor care au creat,selectat si ameliorat aceste rase.
-promovarea concentrarii ofertei si plasare pe piata a produselor obtinute de membrii sai.
-sa prezinte membrii si sa apere drepturile si interesele acestora in raport cu diverse organisme guvernamentale si neguvernamentale nationale si internationale.
-se implica activ in elaborarea politicilor si luarea deciziilor la nivel national si international care au legatura cu activitatea asociaitiei.
-sustine membrii in vederea achizitionarii materiilor prime necesare in ferme in conditii avantajoase.
-acorda consultanta crescatorilor.
-participarea la cursuri de perfectionare in cresterea animalelor, cursuri de arbitraj si igiena si nu in ultimul rand consultanta medicala.
-sprijina dezvoltarea unor masuri de ameliorare genetica a efectivelor de pasari si animale.
-OFERA CONSULTANTA PENTRU IMPORTULSI EXPORTUL DE MATERIAL GENETIC VALOROS.

Albumul selectat nu contine nici o poza.

Acest album nu are incă nici un comentariu.